Programy graficzne

Edytory grafiki 2D
Edytory grafiki 3D
Programy do edycji grafiki wektorowej
Narzędzia graficzne
Konwertery grafiki
Programy do projektowania CAD
Organizery plików graficznych

Za darmo własna strona

Darmowe szablony stron
Strona www DEMO

Programy systemowe

Narzędzia systemowe
Odzyskiwanie utraconych danych
Managery plików
Programy do pobierania plikow
Programy do kopii bezpieczeństwa
Programy szyfrujące i deszyfrujące

Programy do firmy i biura

Programy biurowe
Edytory tekstu
Arkusze kalkulacyjne
Archiwizatory
Programy dla firm
Programy DTP - skład i publikacja
Kalendarze i organizery

profesjonalne sługi informatyczne
www.am-comp.bulok.info

Tworzenie serwisów www

Darmowe edytory stron
Narzędzia do edycji stron
Obróbka grafiki na stronach www
Darmowe pozycjonowanie stron

Narzędzia do edycji płyt CD/DVD

Darmowe rippery
Oprogramowanie do kopiowania płyt
Przygotowanie płyty
Nagrywanie płyt CD/DVD
Edycja płyt CD/DVD
Płyty z autostartem

Programy multimedialne

Programy do edycji plików video
Darmowe odtwarzacze filmów
Narzędzia do edycji video
Programy - darmowa telewizja
Odtwarzacze muzyki
Edytory plików audio
Programy do zrzutów ekranu

Reklamy

Programy sieciowe

Narzędzia internetowe i sieciowe
Oprogramowanie antyspamowe
Oprogramowanie antyspyware
Komunikatory
Czytniki RSS
Programy e-mail
Programy FTP
Przeglądarki stron WWW
Darmowe serwery
Terminale

Programy pozostałe

Programy edukacyjne
GRY za darmo
Darmowe bazy GTK +

Publikacje elektroniczne

Optymalizacja pracy dysków komputerowych
Windows - jak zalegalizować
Porady dotyczšce programu Adsense
Masz stronę ? Dowiedz się jak skutecznie wypozycjonować stronę www
Skuteczne metody pozyskiwania linków do swojej strony internetowej za darmo.

Jak zalegalizować piracki MS Windows ?

Jeżeli można legalizować systemy kupując wersje OEM to w takim razie po co Microsoft wprowadza dodatkowo zestawy legalizacyjne?
Odpowiedź na to jest prosta. W odróżnieniu od wersji OEM zestaw legalizacyjny Windows XP nie wymaga reinstalacji systemu. Inaczej mówiąc jeżeli posiadamy piracki system to możemy praktycznie kilkoma kliknięciami myszy zalegalizować posiadaną kopię. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm gdzie reinstalacja systemu - i co za tym idzie innego zainstalowanego oprogramowania - na większej liczbie komputerów byłaby bardzo pracochłonna. Z tego właśnie względu oferta ta kierowana jest przede wszystkim do firm.

W skład zestawu legalizacyjnego wchodzi (podobnie jak w przypadku "normalnego" oprogramowania) pudełko z nośnikiem, certyfikat autentyczności (tzw. COA), a także licencja użytkownika. Dzięki temu możemy nie tylko zalegalizować piracki system ale także w razie potrzeby zainstalować go całkowicie od nowa. Do legalizacji pirackiej kopii systemu będzie niezbędne uruchomienie Narzędzia aktualizacji klucza produktu w systemie Windows. Narzędzie to przeprowadzi w kilku prostych krokach konwersję i przekształci piracką kopię systemu Windows XP w oryginalną (wymagane będzie podanie nowego klucza z certyfikatu COA).

Oprócz braku wymogu reinstalacji systemu, zestaw legalizacyjny Windows XP różni się ponadto od Windows XP w wersji OEM wsparciem technicznym. W odróżnieniu od wersji OEM, Microsoft oferuje tu ze swojej strony wsparcie techniczne takie samo jak przy pudełkowych edycjach systemu (możliwość skorzystania z pomocy przy instalacji systemu oraz jego podstawowej konfiguracji po uruchomieniu). Tak jak już pisaliśmy wcześniej, przy wersjach OEM wsparcie to świadczone jest przez producenta komputera z którym system w wersji OEM został kupiony albo też wsparcia praktycznie nie ma jeżeli kupiliśmy samo oprogramowanie w wersji OEM bez sprzętu. Z drugiej jednak strony zestaw legalizacyjny jest przywiązywany do komputera na którym wcześniej zainstalowany był piracki Windows - dokładnie tak samo jak w przypadku wersji OEM.

Interesująco przedstawiają się ceny zestawów legalizacyjnych. W przypadku Windows XP Home Edition jest to równowartość około 357 zł brutto, zaś w przypadku Windows XP Professional około 537 zł brutto. Podane ceny dotyczą zamówień online realizowanych bezpośrednio z pirackiego systemu - należy kliknąć w "dymek" z informacją Ta kopia systemu Windows nie oryginalna. Warto zaznaczyć, że transakcje te realizowane są przez irlandzki, a nie lokalny oddział Microsoft, co powoduje kilka ograniczeń. Dopuszczalne są jedynie płatności kartą kredytową lub przelewem (w tym drugim przypadku całkowity koszt zwiększy się jeszcze nawet o kilkadziesiąt złotych za przelew zagraniczny). Ponadto firmy, które będą chciały otrzymać fakturę VAT, podobnie jak w przypadku innych transakcji wewnątrzunijnych będą musiały podać europejski numer identyfikacji podatkowej. Po opłaceniu zamówienia, przesyłka z zestawem legalizacyjnym dotrze do nas w przeciągu 2-4 tygodni. Z myślą o klientach, którzy chciałby zakupić zestawy legalizacyjne szybciej i wygodniej, a także dla tych, którzy nie chcieliby podawać swoich danych bezpośrednio w Microsoft ;-), przygotowano możliwość nabycia tych produktów poprzez tradycyjne sklepy komputerowe. W tym przypadku dostępne są jednak wyłącznie zestawy legalizacyjne dla Windows XP Professional. Ta opcja jest co prawda wygodniejsza (szczególnie przy zakupie wielu zestawów na raz) ale z kolei trochę droższa - sugerowana cena takiego zestawu to 532 zł netto (649 zł brutto). Z myślą o firmach, w sprzedaży dostępne będą także zestawy legalizacyjne w postaci "dziesięciopaków" - zawierających jeden nośnik i dziesięć certyfikatów autentyczności.

 

Reklamy

 

Zobacz także :

Główna | Gry za darmo | Bezpłatne kursy | Darmowe serwery i domeny | Tapety za free | Publikacje elektroniczne | Słownik dla niewtajemniczonych |

Reklamy